ZLATO – víťaz nad infláciou

Rok 2008,  kedy naším svetom zahýbala finančná kríza vyrobená z nakvasených rýchlych a lacných hypoték, máme už za sebou a zdá sa, že trh chytil druhý dych. Čo sa však neustále kolíše a s prípravou Brexitu sa znovu stáva tvrdou realitou je stále našlapaný a roztočený inflačný trend.

Inflácia znižuje hodnotu peňazí

Inflácia žije medzi nami ticho a skoro nepoznane. Výplata odchádza na náš bankový účet alebo na sporenie a tešíme sa, že sa korunky zbierajú. Aké je však naše prekvapenie, keď si spočítame, že na účte už by malo byť našetrené a hurá ide sa kupovať. V obchode však s údivom zistíme, že  cena medzitým vzrástla. Čo sa to stalo ? Kúpna sila úspor sa zmenšila bez  straty nominálnej hodnoty.

Z úst bankárov je často počuť vyjadrenie, že práve pre infláciu  je výhodné nakupovať na úver. Vytúženú vec už máme kúpenú, niekedy za zníženú cenu a pomaly splácame úver  banke spolu s úverovým úrokom. V konečnom dôsledku užívanú vec tiež takto preplatíme.

Ako teda na to, aby obyčajný človek využil tento systém pre seba? Kde je dnes v tejto dobe ten prístav s pozitívami pre obyčajného človeka ? Inšpirujme sa vo vyspelých svetových ekonomikách. Tí, čo veria  hodnotám  prevereným  tisícročnou históriou, tí čo nikdy nestrácali a držali svoje úspory v zlate, tí nikdy neprerobili. Naopak, vždy z každej krízy vyšli úspešne  a bez strát.

Zlato uchováva hodnotu peňazí

Zlato, ktoré sa u nás v rokoch totality nedalo nikde zohnať v investičnej podobe. Zlato, ktoré sme kupovali s úctou len pri tých najvýznamnejších udalostiach ako boli svadby, promócie, narodenia potomkov, významné životné výročia. Zlato ako zlaté prstene, zlaté náušnice, retiazky či náramky sme uctievali ako ten najvyšší dar, dar s tou najvyššou hodnotou. Už vtedy sme poznali jeho cenu.

Dnes sú tu nové príležitosti. Príležitosti mať svoje peniaze, svoje úspory, svoje budúce zaistenie uložené v zlate, a to konkrétne v investičnom zlate. Čo viac si želať ?

Veď kto vlastnil v roku 1995 zlato, tomu sa hodnota zlata  zvýšila o 227 % (počítane k roku 2015, viď graf).

V západných silných ekonomikách ľudia už dávno využívajú tento spôsob uloženia úspor, už dávno veria istote, ktorou je pre nich zlato ako jediná alternatíva v časoch dobrých, ale hlavne v tých krízových.

Zdroj: financniodbornici.sk