Ron Paul: Ak akcie klesnú o 25% a zlato porastie o 50% nebude to prekvapenie

Americká ekonomika nie je zďaleka tak silná, ako je nastavený prevažujúci názor na Wall Street, ktorý by mohol viesť investorov k rôznym pozitívnym domnienkam. Podľa bývalého republikánskeho kongresmana a bývalého prezidentského kandidáta Rona Paula to znamená, že v októbri by mohla akciový trh zasiahnuť bolestivá korekcia.

Tento scenár by znamenal pokles amerického akciového indexu S&P 500 k úrovni 1800 bodov a dostal by cenu zlata nad 1860 dolárov za uncu.

Ron Paul v rozhovore poznamenal: “Myslím, že aktuálne je situácia na trhu veľmi neistá a Fed by mal byť veľmi opatrný. Vzhľadom k tomu, že by mal byť schopný vedieť, čo má robiť, avšak ja neočakávam, že by to všetko mohlo viesť k pozitívnemu výsledku ... Z vonkajších faktorov existuje toľko nebezpečenstiev, že korekcia by mohla byť takmer neobmedzená.”

Paul je aj v súčasnom prostredí jednoznačným medveďom (očakáva pokles), ktorý je kritickým voči vedeniu Donalda Trumpa a vo väčšej miere aj Federálnemu rezervnému systému, ktorý podľa jeho slov ponechal úrokové sadzby na historických minimách príliš dlho.

Ron Paul ponúkol podobnú predpoveď zhruba pred rokom. Od tej doby, akciový index S&P 500 získal viac ako 20%, zatiaľ čo priemyselné podniky v indexe Dow Jones získali 24% a technologický akciový index Nasdaq Composite sa zvýšil o viac ako 30% a neustále dosahovali rekordné maximá.

Zlato, ktoré je investormi považované za bezpečné útočisko, podľa dát agentúry FactSet, za prvých 6 mesiacov roka dosiahlo zisk na úrovni takmer 8%.

Paul poznamenal: “Ľudia sú aktuálne presvedčení, že všetko je v dnešnom svete naozaj skvelé a že akciové trhy budú donekonečna stúpať,” … “Ja ich však kupovať nebudem. Podľa starých pravidiel je vždy jasné, že po nadmernom objeme dlhov a zlých investícií, bude musieť nastať náprava.”

zdroj: financnytrh.com