Niekoľko dôvodov, prečo úspešní ľudia vstávajú skoro ráno

Mnoho úspešných ľudí sa vyznačuje tým, že svoj deň začínajú veľmi skoro ráno. Neveríte? Napríklad šéf Apple, Tim Cook, má budík nastavený už na 3:45. Jack Dorsey, spoluzakladateľ a riaditeľ Twitteru, sa už o 5:30 pripravuje k meditácii a britský miliardár Richard Branson svoj deň začína o 5:45.

Pýtate sa, prečo tak skoro? Veď majú dosť peňazí, nech si vyspávajú aj do dvanástej. V tomto článku vám zdôvodníme, prečo je dobré stať sa ranným vtáčaťom a aké benefity to so sebou prináša.

Viac času

Ak by ste vstávali iba o hodinu skôr, do roka by ste získali až 15 dní navyše. Teraz sa spýtajte, koľko dní nášho života premárnime vyspávaním? Ak ste vstávali o 9:30 a teraz sa začnete zobúdzať o 6:30, máte k dispozícii 3 hodiny denne, ktoré môžete venovať budovaniu svojej firmy a snov.

Jednoducho pokoj

Určite to poznáte – keď je už hore celá rodina, len málokedy je v dome ticho. Žiadny krik detí, žiadne búchanie či hlasný smiech. Ak nechcete byť ničím rušený, ráno je ten najlepší čas, obzvlášť ak uvažujete nad meditáciou.

Vyššia produktivita

Hovorí sa, že ráno je tou najproduktívnejšou časťou dňa. Prečo? Nič nás totiž nerozptyľuje, takže s minimálnymi prestávkami sa vieme sústrediť na rozpracované úlohy. Okrem toho, po dobrom spánku je náš mozog dobitý na 100% a pripravený pilne pracovať. Sme sústredenejší, efektívnejší a vieme robiť veci rýchlejšie a lepšie.

Duševná pohoda

Nielenže si skorým vstávaním nakopnete produktivitu, ale zlepšíte aj duševné zdravie. Značne totiž znížite stres počas dňa, pretože sa nebudete musieť s ničím ponáhľať. Rôzne štúdie potvrdili, že títo ľudia sú pozitívnejší, optimistickejší a šťastnejší.

Raňajky v tichu rána

Úspešní ľudia si dobre uvedomujú, že raňajky sú hlavným jedlom dňa. Bez nich dochádza k únave či prejedaniu sa počas dňa. Mnoho manažérov a biznismenov si raňajky dopraje skoro ráno, pri čítaní dobrej knihy a káve. Raňajkovanie v tichu rána je oveľa príjemnejšie ako rýchle „pchanie sa“ cestou do práce.

zdroj: svetbohatych.com