Milionár ponúka triky pre zvýšenie úspechu vašich detí

S trochou námahy môžete zabezpečiť, aby vaše deti boli sebavedomé, sebestačné a pripravené na dosahovanie úspechu.

Pre začiatok, by ste sa vo vašej domácnosti mali rozprávať o úspechu. Musí byť súčasťou každodenného života.

Snažte sa vždy podporovať svoje deti v ich snoch a nikdy ich neodradzujte z veľkých snov. Čím viac budete hovoriť o úspechu, ich model bude úspešnejší a sen o ich úspechu bude povzbudzovaný. Tým viac svojim deťom poskytnete nádej a podporíte ich vo vytváraní úspechov.

Tu sú 3 tipy pre kultiváciu úspechu vo vašej domácnosti:

1. Poukážte na cieľ

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, ako rodina, je rozhodnúť, sa na čom Vám záleží a následne toto rozhodnutie neustále posilňovať.

Je treba zapojiť do toho celú rodinu. Všetko začína pevným rozhodnutím a musí ísť o skutočný záujem. Je dôležité prevziať zodpovednosť za úspech celej vašej rodiny.

K tomu je samozrejme potrebné definovať, čo je pre vás a vašu rodinu úspechom. Vzhľadom k tomu, že úspech v skutočnosti môže byť takmer čokoľvek, do definovania spoločnej predstavy o úspechu môžete zapojiť aj ostatných.

2. Skontrolujte či úspech je dôležitým

Bez ohľadu na to, ako definujete úspech – či už sa jedná o finančný, duchovný, fyzický, mentálny, emocionálny, filantropický, komunálny alebo rodinný – najdôležitejšia vec, ktorú treba vedieť o úspechu, je veľmi potrebná jeho dôležitosť.

Uistite sa, že vaše deti vidia vaše víťazstvá a vedia z nich odvodiť poučenie, ak prehráte. Uistite sa, že pochopili, čo sa stane, keď nemôžete dosiahnuť svoje výsledky v predaji svojho obrazu, alebo ak neviete publikovať Vašu knihu, alebo máte skvelý nápad, ktorý zlepší svet, ale neviete uspieť v jeho realizácií.

Treba im pomôcť pochopiť čo je v stávke. Pomôže ich to motivovať.

3. Pomôžte svojim deťom v predstavivosti

Pre deti, môže byť budúcnosť hmlistá a abstraktná a preto je vhodné ak im pomôžete predstaviť si ju jasnejšie. Potom, čo ste to urobili, posilnite to v nich cez vizuálny denník. Povzbuďte svoje deti, aby si svoje plány a nápady zapísali.

Ukážte im ako sa robí nástenka, kde si pomocou fotografií budú vedieť predstaviť túto budúcnosť. Môžete začať s tým, čomu hovorím lotériová hra. To je, keď si predstavíte presne to, čo urobíte, keby ste v lotérii vyhrali. Veci, ktoré Vám prichádzajú na myseľ, sa môžu zdať “realistické”. To nevadí.

To, čo je potrebné si uvedomiť, že tieto sny sú veľké, ale sú dosiahnuteľné a v skutočnosti ich nedosiahnete vďaka výhre v lotérii. Musíte tvrdo pracovať a stať sa finančne slobodným.

Nech sa žiadny sen nestane nereálnym.

Potom, čo ste sa rozhodli mať domov naplnený úspechom a určili ste si úspech a potom, čo ste každému pomohli v predstavivosti, následne je čas konať. Napríklad môžete zisťovať, aké sú zvyky úspešných ľudí a študujte ich.

Ale najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, je začať s tým, vďaka čomu tento cieľ dosiahnete a budete na tom pracovať spoločne so svojimi deťmi.

Zdroj: financnytrh.com