Metóda piatich prstov

Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

Je úplne jedno či ste na začiatku dobrodružnej cesty zmeny Vášho myslenia, alebo sa na pomyselných schodoch smerom hore nachádzate už niekde vyššie. Dávam Vám do pozornosti jednoduchú pomôcku – „Metóda piatich prstov“, ktorá mi veľmi pomohla.

Už v rokoch 2005 – 2007 som prakticky realizoval viaceré cvičenia, o ktorých som sa dočítal. Začal som si kupovať aj ďalšie knihy. Hľadal som spôsob, ako spojiť viacero cvičení, návykov, ktoré boli pre mňa dôležité. (Postupne, ako som sa posúval ďalej, odkrýval som pre seba aj iné dôležité témy, ktorým sa venujem aj na tejto stránke.)

Toto je zoznam činností, ktoré som potreboval robiť pravidelne:

Ďakovanie.

Zrkadlová metóda.

Pozitívne afirmácie.

Vizualizácia.

Zošit snov.

Čítanie kníh.

Ak chcete uspieť v akejkoľvek oblasti Vášho života musíte dodržať minimálne tri podmienky.

Musíte chcieť, musíte tomu veriť a musíte pre to niečo urobiť – zaplatiť cenu za úspech.

„O peniazoch to nie je“ (smiech –pozn. autora).

Tak som si položil otázku: „Ako to dať dokopy, ako to zladiť?“ Vytvoril som si jednoduchú metódu, ktorá mi mala dopomôcť k tomu, aby sa môj život posunul správnym smerom. Tam, kam chcem ja. Povedal som si: „Každý deň vidím svoju ruku. Ku každému prstu si pričlením v určitý čas nejakú činnosť, ktorej sa budem poctivo a zanietene venovať.“

Zmeny v mojom živote nastali až vtedy, keď som začal KONAŤ. Nemám to vyrátané presne, ale veľké percento otázok na mojej stránke sa týka práve tohto problému. Pamätám si na email, v ktorom mi jedna pani napísala zoznam všetkých prečítaných kníh, a film „Tajomstvo“ videla niekoľkokrát. Na konci zdôraznila, že žiadne zmeny nenastali a že je nešťastná!

Moja odpoveď: „Začali ste zavádzať do praxe to, čo ste sa dočítali?“ Odpoveď neprišla. A preto zopakujem to, čo budete čítať na tejto stránke pomerne často. Formuje Vás Vaša osobná skúsenosť. Môžete prečítať všetky knihy o pozitívnom myslení, môžete chodiť každý týždeň na inšpirujúce prednášky, môžete si pozrieť všetky motivačné filmy čo existujú, ale ak nezmeníte svoje myslenie, je minimálna šanca, že sa Váš život zmení.

Poďme k samotnej metóde. Keby som Vám pred čítaním tejto metódy povedal, aby ste sa počas dňa venovali 30 minút len sebe, aká by bola Vaša reakcia?

Metóda piatich prstov

PALEC – Každé ráno sa podobu 5 minút venujte vďačnosti (intuitívne čo Vás prvé napadne). Potom sa postavte pred zrkadlo a spustite lavínu pozitívnych vyjadrení o sebe. Hlboko sa pozrite do svojich očí a začnite. „Si krásna osobnosť, vyzeráš úžasne, dnes máš fantastický a úspešný deň…..“

UKAZOVÁK – Doobeda, po dobu 5 minút afirmujte. Hovorte o sebe len pozitívne. Začnite vždy slovami JA SOM, JA MÁM. „Ja som zdravý, ja som úspešný, ja som naplnený pokojom a pohodou, ja som stelesnením harmónie a radosti. Ja mám hojnosť v každej oblasti….“

PROSTREDNÍK – Na obed, po dobu 5 minút buďte CIELENE vďační za to čo máte. „Som vďačný, že mám strechu nad hlavou, za to, že mám dostatok jedla a oblečenia, ďakujem za svoju prácu….“ CIELENE – dopredu si vytvorte zoznam 5 vecí a dookola to opakujte.

PRSTENÍK – Poobede, po dobu 5 minút vizualizujte. Otvorte si zošit snov, vyberte si jeden sen a venujte sa mu. Predstavujte si ho najlepšie ako viete. Využite na to všetky svoje zmysly.

MALÍČEK – Večer, po dobu 5 minút buďte vďačný za to čo ste cez deň prežili. Popremýšľajte nad celým dňom – zhodnoťte si ho – poučte sa.

Dôležite: Pri každej činnosti vložte do toho celú svoju bytosť. PRECÍŤTE TO –vložte do toho svoje najlepšie pocity. Cíťte vášeň, radosť, lásku, pohodu, harmóniu, pokoj. Musí to s Vami otriasť.

 Mp + Ep = Sp

Myšlienky (pozitívne) násobené Emóciami (pozitívnymi) vytvárajú POZITÍVNU SKUTOČNOSŤ. Vložte sa do toho!!!

KNIHA – počas dňa si nájdite minimálne 5 minút čas na to, aby ste si niečo prečítali. Vyberte si nejakú knihu o pozitívnom myslení, alebo o osobnom rozvoji.

Tieto činnosti robte jeden mesiac. To znamená, že každý deň sa venujte len sebe, pozitívnemu mysleniu 30 minút. Po jednom mesiaci si to zvýšte na 10 minút, čo znamená, že druhý mesiac sa budete venovať svojmu rozvoju JEDNU HODINU!!! Jedna hodina absolútne pozitívneho myslenia, plná úžasných emócii. Zákon príťažlivosti Vám pritiahne presne to na čo ste mysleli. Okruh Vašich vďačností sa rozšíri o nové a nové veci. Či už to budú zážitky, ľudia, materiálne veci – čokoľvek budete chcieť. Je to len na Vašej fantázii, pretože tá je Váš najväčší tromf. Buďte trpezliví a poctivo s touto metódou pracujte – výsledky sa dostavia.

Zdroj : pozitivnemysliet.sk