Liečivé účinky zlata

Niečo z histórie

Zlato bolo od nepamäti také vzácne nie iba vďaka svojej investičnej hodnote ale aj vďaka svojim liečivým účinkom. Najstaršie záznamy o použití zlata na účely liečenia pochádzajú z Alexandrie v EgyptePred viac ako 5000 rokmi Egypťania užívali zlato na očistenie mysle, tela a ducha. Verili, že zlato v tele pracuje ako stimulátor životnej sily a zvýšenia vibrácii na všetkých úrovniach. Alchymisti v Alexandrii vynašli „elixír“ vyrobený z tekutého zlata. Verili, že zlato je mystický kov, ktorý predstavuje dokonalosť vecí a že prítomnosť zlata v tele oživuje, omladzuje a lieči množstvo ochorení a prinavracia mladosť a dokonalé zdravie.

Zlato používané tak ako aj dnes v zubnom lekárstve bolo používané už pred 4500 rokmi v Egypte. Každoročne sa na výrobu zubných koruniek, mostíkov a umelých chrupov použije okolo 13 ton zlata. Zlato je ideálne na tieto účely, pretože nie je toxické, je ľahko tvarovateľné, neopotrebuje sa, nekoroduje a nestráca lesk.

V strednej Európe Alchymisti pridávali do nápojov zlatý prášok na „upokojenie boľavých končatín“, čo je jedným z prvých označení pre artritídu. V čase renesancie bolo vytvorených viacero úspešných liekov z kovových minerálov, vrátane zlata.  V 19. storočí bolo zlato často používané pri liečbe srdca, na zlepšenie krvného obehu, proti zápalom a na liečenie reumatickej artritídy. V 20. storočí chirurgovia často implantovali kúsky zlata pod kožu v mieste zápalu kĺbov, ako sú kolená alebo lakte. Výsledkom bolo, že bolesť sa utíšila alebo úplne prestala.

Moderné použitie 

V súčasnosti sa použitie zlata v medicíne značne rozšírilo. V chirurgii sa používa na opravu poškodených ciev, nervov, kostí a membrán. Dnes sa dokonca používa pri liečbe rôznych foriem rakoviny. Denne chirurgovia používajú zlaté nástroje pri čistení koronárnych artérii a zlatom potiahnutý laser prináša nový život pacientom s neoperovateľnými srdcovými postihnutiami a tumormi. Koloidné zlato má vyrovnávací a harmonizujúci účinok na všetkých úrovniach tela, mysle a vedomia. Používa sa na zlepšenie duševnej úrovne a emočného stavu. Boli zaznamenané pocity zvýšenia energie, vôle, pozornosti a libida.

Kozmetické účinky zlata

Dnes je zlato často využívané aj pre kozmetické účely, stalo sa súčasťou mnohých krémov. Zlato dodáva pleti vláčnosť, redukuje vrásky, znižuje výskyt pigmentových škvŕn, spevňuje, vyhladzuje a zjemňuje pleť. Zlato podporuje mikrocirkuláciu a regeneračné procesy v pleti a posilňuje jej obranyschopnosť a dlhodobú hydratáciu. Unikátnu novinku Vám ponúkajú zlaté kúpele Turčianske Teplice, kde si môžete vyskúšať úžasné liečivé účinky zlata na vlastnej koži.

Zlato má na naše telo doslova zázračné účinky, takže pokiaľ sa rady zdobíte zlatými šperkami, je to skvelé. Zlato je aj dobrý vodič energie, preto si svoje prstene, retiazky, či náramky dobíjajte na slnku a noste ich.

zdroj:zlatesperky.wordpress.com