8 kníh, ktoré vás posunú o niekoľko krokov vpred

Bohatý otec chudobný otec (Robert Kiyosaki) – mnoho ľudí, ktorí prečítali túto „bibliu“ finančnej gramotnosti vám povie, že im zmenila život. Robert Kiyosaki zmení váš pohľad na peniaze a naučí vás, ako nechať peniaze pracovať pre seba (miesto toho, aby ste pracovali vy pre peniaze). Ak sa zaujímate o finančnú slobodu a chcete sa naučiť narábať s peniazmi, táto kniha je pre vás správnou voľbou.

Mysli a zbohatni (Napoleon Hill) – kniha Mysli a zbohatni je bezpochyby tou najpredávanejšou knihou na tému úspech. A niet sa čomu diviť – za knihou stojí skvelý Napoleon Hill, ktorý svoj život zasvätil analýze úspechu a odhaleniu toho, ako myslia úspešní a bohatí ľudia.

Inteligentný investor (Benjamin Graham) – V tomto zozname nemožno vynechať ani najlepšiu knihu o investovaní, za ktorú je považovaný Inteligentný investor od Benjamina Grahama. Sám Buffett, najbohatší investor súčasnosti vyhlásil, že ak by túto knihu nečítal, jeho život by určite vyzeral inak.

4-hodinový pracovný týždeň (Tim Ferris) – Táto kniha vás nakopne zo všetkých možných strán. Zmení váš pohľad na svet, pracovný i osobný život a naučí vás pracovať efektívnejšie. Dozviete sa konkrétne kroky, ako eliminovať zbytočné rozptýlenie a plne sa zamerať na 20% činností, ktoré Vám generujú 80% výsledkov.

Nekonečná vnútorná sila (Anthony Robbins) – autor knihy Anthony Robbins vám ponúkne techniky, ako naplno využiť svoju myseľ a splniť si vytúžené ciele. Tony Robbins učí, že ak bol niekto schopný dosiahnuť určitý výsledok (napr. stať sa finančne slobodným), potom ho môže dosiahnuť ktokoľvek iný. V knihe sa priučite mnohým technikám NLP (neurolingvistické programovanie), vďaka ktorým skončíte so zlými návykmi a osvojíte si návyky, ktoré vás budú posúvať vpred.

Najbohatší muž z Babylonu (George S. Clason) – ak by sme túto knihu mali charakterizovať jednou vetou, stačilo by povedať, že je to tá najvýstižnejšia kniha o bohatstve aká kedy bola napísaná. Nájdete tu cenné rady z pohľadu sporenia, tvorby bohatstva a finančnej slobody. Ak sa chcete dozvedieť, ako peniaze získavať a ako ich nechať tvoriť ďalšie peniaze, túto knihu by ste nemali prehliadnuť.

Restart (J. Fried, D.H. Hansson)  – kniha pre všetkých, ktorí sa rozhodli podnikať. Za jej zrodom stoja zakladatelia úspešnej softvérovej spoločnosti 37signals. Veľa obsiahnutých rád je v rozpore so štandardnými biznis lekciami, čo robí túto knihu ešte zaujímavejšou a príťažlivejšou. Napríklad: kým všetci hovoria, že podnikateľ potrebuje podnikateľský plán, autori ho označujú za stratu času.

Žiadne výhovorky (Brian Tracy) – skvelý motivačný rečník Brian Tracy vás v tomto knižnom skvoste nakopne k výnimočným výsledkom. Autor bestselleru Najprv zjedzte žabu v knihe rozpráva o sile sebadisciplíny a koncentrácie, ktorá predčí aj ten najväčší talent. Tracy vám v 21 kapitolách ukáže, ako sa zdisciplinovať v rôznych oblastiach osobného života ako aj biznisu, či už je to vedenie ľudí, financie alebo predaj. Jednoducho vás naučí, ako za všetko, čo sa vám prihodí, prevziať zodpovednosť a prestať sa vyhovárať na niečo iné/iných. Čiže už žiadne výhovorky!

Zdroj: svetbohatych.com