10 dôvodov prečo by si mal začať podnikať

  1. Svet podnikania sa riadi len jedným pravidlom, a to že žiadne platné pravidlá neexistujú. To čo funguje u jedného, nemusí fungovať u iného. Ak by niekto tvrdil, že pozná univerzálny návod na úspech, never mu. Preto existuje šanca uspieť.
  2. V podnikaní nezáleží na tom akú máš školu, nezáleží na tom aké známky si mal, ani na tom či máš titul MBA, ak si v niečom dobrý alebo ťa niečo baví a rád by si sa tomu venoval a rozvíjal to, pusti sa do toho. Nemusíš mať hneď všetky informácie na to aby si sa správne rozhodol, jednoducho sa do toho pusti a časom uvidíš kam tvoje podnikanie bude smerovať.
  3. Ak nie si rozhodnutý a stále sa rozhoduješ medzi podnikaním alebo zamestnaním, určite sa neboj spraviť prvý krok. Ver svojej intuícii a rob to čo naozaj chceš. Pokiaľ budeš len rozmýšľať, baviť sa s kamarátmi o podnikaní, to z teba podnikateľa neurobí. Aj keď to bude ťažké, vydržíš to.
  4. Urob ten prvý krok a choď si založiť živnosť., neodkladaj to. Na začiatku ti odporúčam podnikať ako živnostník, je to jednoduchšie, rýchlejšie a neuberie ti to veľa energie na začiatku. Neskôr uvidíš kam podnikanie smeruje a môžeš sa rozhodnúť pre inú formu podnikania.
  5. Naučíš sa ako funguje podnikateľské prostredie z pohľadu daní, odvodov, zamestnávania. Uvidíš koľko stojí práca človeka. Poraď sa s účtovníkom, ktorý ti vysvetlí na čo si dať pozor, kde je možnosť ušetriť si peniaze alebo ako zamestnať človeka. Nemusíš byť v tejto problematike odborník, ale pomôže ti to v ďalšom živote.
  6. Môžeš byť tvoriví a kreatívny vo svojej práci, neustále vymýšľať nové veci a spôsoby ako robiť prácu lepšie a efektívnejšie. Ak to dokážeš prakticky aplikovať do svojho podnikania, či už do oblasti financií, marketingu, plánovania môžeš osloviť mnoho záujemcov alebo aj predbehnúť konkurenciu.
  7. Dokáž sám sebe, že niečo dokážeš. Že sa vieš zaprieť a šliapať si svoju vlastnú cestu, aj keď to bude náročné nevzdáš sa a pôjdeš si za svojím cieľom. Keď budeš vidieť odozvu, že to čo robíš funguje, bude ťa to motivovať do ďalšej práce.
  8. Maj rád to čo robíš. Musíš mať rád podnikanie a pocit, že máš veci vo svojich rukách. Musíš byť o tom vnútorne presvedčený. To bude tvoj motor, ktorý ťa bude hnať každý deň. Viera v to, že uspeješ a všetko sa obráti v lepšie.
  9. Nájdi si okolo seba ľudí, s ktorými budete spolupracovať a dopĺňať sa. Každý jeden má svoje silné stránky, na ktorých treba stavať. Na začiatku budeš musieť zvládať všetky činnosti sám, ale neskôr sa budeš môcť venovať svojej práci naplno a všetci budú vedieť, že si v tom odborník.
  10. Byť podnikateľom ti prinesie mnohé uspokojenia. Budeš slobodný, ale budeš mať menej času. Zistíš, že deň je príliš krátky na to aby si všetko stihol. Ak vydržíš a budeš sa zlepšovať, tvoja práca a obetovaný čas prinesie výsledky.

 

Zdroj : ekonoom.sk