10 dôkazov, že myšlienkami tvoríme realitu : Čím skôr to pochopíte, tým skôr budete šťastnejší.

Negatívne myšlienky sú tou najväčšou prekážkou v šťastí. Naopak, tými pozitívnymi dokážeme ovplyvniť viac vecí, ako si myslíme.

1. Milovanie svojej osoby je základ

Každý človek by mal mať rád svoje telo a svoj vzhľad. Samozrejme, ako to býva zvykom, každý by chcel to, čo nemá. Čím skôr pochopíme, že práve „nedostatky“ nás robia výnimočnými, tým skôr sa nám bude lepšie a vyrovnanejšie žiť.

2. Sebavedomie a viera v seba samého je kľúčom k úspechu

Niekedy je ovplyvňované negatívnym postojom iných. Len si spomeňte, koľkokrát vám niekto povedal „ty na to nemáš“. Týmto slovám častokrát uveríme natoľko, že sa kvôli nim vzdáme svojich snov a to je chyba. Ak veríte, že niečo konkrétne raz dosiahnete, stane sa to skutočnosťou.

3. Šťastie sa predstierať (ne)dá

Silený úsmev alebo afektovaný smiech nikdy neprebije nespokojnosť či nešťastie. Šťastie je nefalšované, podobne ako aj iné city. I keď je fakt, že krátkodobo si vieme privodiť aj niektoré pocity ako zamilovanosť. 

4. Pozitívne myslenie prináša pozitívne výsledky

Netreba byť idealista, ktorý verí len na dobro. Vzostupy a pády sú neoddeliteľnou súčasťou života každého. No je len na nás, ako danú situáciu prijmeme. Myšlienky, ktoré sa nám víria v hlave ovpylvňujú naše ďalšie kroky a vnímanie sveta. Kým tými negatívnymi sa človek ešte ďalej vpred neposunul, pozitívnymi áno. 

5. Placebo efekt (nie) je vymyslený

Dokážeme ovplyvniť aj naše zdravie? Ukázalo sa, že v mnohých prípadoch naozaj áno. Ak niekto silno uverí, že mu daná tabletka alebo bylinka pomôže, stane sa to. Podobne je to aj s alkoholom. Pri jednom pokuse dali mladým študentom piť pivo a nechali ich v tom, že je alkoholické. Potom ich spovedali, aby popísali, v akom štádiu opilosti sa nachádzajú. Jedni boli v nálade, iní už mali dosť. V skutočnosti mali ale nealko.

6. Sny si treba rozdeliť na jednotlivé epizódy

Mať sny je úžasné a vedieť stanoviť si ciele na ich dosiahnutie ešte viac. Treba si ale ten veľký cieľ rozložiť na viac menších a postupne po schodoch sa k nemu dostať. Buďte trpezliví, môže to trvať aj roky. No nikdy nečakajte, že vám to zaklope pri dverách, zatiaľ čo vy budete zavretí doma.

7. Náhody neexistujú

Spomeniete si na človeka, ktorého ste dlho nevideli a zrazu ho stretnete? Alebo vám z ničoho nič napadne bez súvisu so situáciou, v akej sa práve nachádzate a on sa vám deň na to ozve. Niekto tomu hovorí náhoda, niekto stretnutie dvoch myslí.

8. To, čo nás obklopuje, nás ovplyvňuje

Akýkoľvek kolektív vždy „pomelie“ jednotlivca. Ak je táto skupina ľudí negatívne naladená, neustále sa sťažuje alebo ohovára, stane sa to prirodzené aj pre nás. Snažme sa teda okolo seba mať inšpiratívnych ľudí, ľudí, ktorí sršia humorom a pozitívnou náladou. To, ako vás to nabije a dodá vášmu životu nové podnety na rozvoj je pocit na nezaplatenie.

9. Čím viac lásky dáte, tým viac sa vám vráti

Nemôžete očakávať, že stretnete životnú lásku, keď ste voči nej absolútne zabarikádovaní. Musíte ju rozdávať všade naokolo a to teraz nehovoríme o láske medzi partnermi. Ľudia s výrazom ľadovej kráľovenej môžu byť síce cieľom dobýjania, no pozor, aby vám medzitým neunikol ten, s ktorým si viete predstaviť budúcnosť.

10. Dorozumieť sa dá aj bez slov

Niekedy netreba povedať ani slovo a človek ihneď vycíti, čo má ten druhý na mysli. Bez jediného hlásku tak komunikujeme obyčajným pozretím sa do očí. Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú bránou do duše.

 

Zdroj : zoznam.sk